İPZ “İnteraktif Pazarlama Zirvesi” 2014

Türkiye’de interaktif pazarlama alanında düzenlenen ilk etkinlik olma özelliğini gösteren ve Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından yüzlerce dijital pazarlama profesyonelinin takip ettiği, konuşmacı olarak katıldığı İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nden canlı yayındaydık. Marketing Türkiye dergisinin kurucusu ve İPZ zirvesinin yaratıcısı Günseli Özen Ocakoğlu ve marka danışmanı Hakan Senbir’in güzel sunumuyla başlayan etkinlikte bu yılın teması “Dijital öldü, yaşasın dijital!” ile yeni interaktif ve dijital dünya konuşuldu.

Marketing Türkiye’nin düzenlediği ve TTNET gibi değerli sponsorların yer aldığı İPZ 2014 etkinliğini Facebook ve Twitter’da canlı yayınladık. Ayrıca İPZ 2014’ün web sitesinde canlı yayınladığımız organizasyon, telefon ve tabletlerden de takip edilebildi. Canlı yayın, yarışma ve çeşitli etkinlikler ile sosyal medya izleyicisinin de dahil olduğu etkileşimli bir mecraya dönüştü. Fiziksel olarak etkinlikte yer alamayan izleyiciler canlı yayın ile zirveye her anlamda dahil olabildiler.

İPZ 2014 etkinliğinde Türkiye’den ve dünyadan alanında uzman bir çok konuşmacının katıldığı oturumlardan sonra zirvenin son bölümünde interaktif pazarlama alanında başarı gösteren firmaların ödüllendirildiği A.L.F.A ödül töreni yapıldı. Oturumlar sırasında ve arasında soru-cevap kısımları yer aldı. İzleyiciler canlı yayın üzerinden salon içindeki soruları takip ederken, etkinliğe dair sorularını da sosyal medya üzerinden yöneltebildiler. Rejili, 3 Kameralı ve 1 Jimmy Jip’li prodüksiyon planı ile gerçekleştirdiğimiz canlı yayın ile online izleyicilerde, kendilerini salondaymış gibi hissettiler.

Sonuç

2012’den bu yana canlı yayınlanan İPZ etkinlikleri, 2014 yılında yaptığımız canlı yayında en yüksek izleyici sayısına ulaştı. Canlı yayınımız, daha önceki yıllardan gerçekleşen 2 canlı yayından daha fazla izleyiciye ulaşarak sosyal medyada büyük ilgi gördü. 1500 üzerinde fiziksel katılımcıya, internet üzerinden canlı yayında da 5379 kişi eşlik etti. Gelecek yıllardaki İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde yeni rekorlara beraber imza atmak üzere, Marketing Türkiye ekibine ve Günseli Özen Ocakoğlu’na değerli işbirlikleri için teşekkür ederiz.

  • 19 Oturum 1 Ödül Töreni
  • 10 Saat Canlı Yayın
  • 5379 İzleyiciye ulaşıldı
  • 3879 Kişi Sosyal Medya İzleyicisi
  • 1500 Kişi Web İzleyicisi

  • Her 10 katılımcının
    6'sı canlı yayın izleyicisiydi.